Instrumenter 

12 varer

Sumitomo Cleaver FC-6RS højkvalitets cleaver med roterende hjul og affaldsbeholder.Enkel fiber cleaving til fibercoating ø0,25 - ø0.9mm. Blade liv 54.000 Cleaves.

* Fusion-s splejsning er let og overkommelig med EasySplicer mk2.* Til både Singlemode og Multimode fiber.* Splejsningstid på mindre end 7 sekunder.* Tabsestimering.* Træk test af udførte splejser.* Indbygget ovn.* Perfekt til FTTH-installationsprogrammet.

Optisk lyskilde -630 kan levere 2 til 5 bølgelængde output i henhold til de specifikke krav, herunder den 650nm røde kilde. 1310 / 1550nm bølgelængde til single mode fiber og 850 / 1300nm bølgelængde til multimode fiber eller andre bølgelængder efter kundens behov. Sammen med optisk effektmåler fungerer den som en perfekt løsning til fiberoptisk...

Denne optiske effektmåler serie er et kompakt og et brugervenligt testinstrument til optiske fibernet, som kan bruges til absolutte optiske effektmålinger såvel som til relative målinger i optiske fibre. Det har funktioner af genialt udseende, bred vifte af effektmåling, høj nøjagtighed med høj ydeevne til prisforhold.

Visual Fault Locator er udstyret med en 650 nm synlig laserdiode, kan betjenes i kontinuerlige eller pulsfunktioner for klare mærkbare resultater.Strømkontakt på enden for batteri til / fra.Tryk på knappen CW / Mod. (2,5 Hz frekvens) / pause.Clip lomme størrelse pen design; 1,25 mm adapter valgfri.650nm, 5mW, Detecion Distance <6 Km.Strømforsyning: 2...

NOYES HiLite Visault fault finder.650nm synlig rød laserkilde.High Power, 1 mW til 9/125 single-mode fiber.Nøglekæde størrelse.Universal 2,5 mm adapter medfølger.

OPX-BOX + er en ultrakompakt OTDR, der er designet til at fungere eksternt bruge af Fiberizer-software. Op til 3 bølgelængder til OTDR-test. Op til 41 dB Dynamic Range og test 1 / 4m døde zoner. Valgfri lyskilde. Optional Visual Fault Locator. Multimode og Singlemode bølgelængde, 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625,1650nm. Software til Windows, MacOS og...

Visual Fault Locator er udstyret med en 650 nm synlig laser diode, kan betjenes i kontinuerlige eller puls funktioner for klare mærkbare resultater.Tryk på CW / Mod-knappen. (2 Hz frekvens) / pause.2,50 mm universal adapter; 1,25 mm adapter valgfri.10mW, Detecion Distance 8-10 Km.Strømforsyning:  AA alkaline batterier.

Verdens første AI-programmerede fusion splicer.TYPE-72C + tilbyder forbedret splejseydelse med nye funktioner og teknologier, opretholder sin lette, kompakte ramme og miljømæssig holdbarhed.NanoTune™ -teknologi forbedrer splejsningens effektivitet og nøjagtighed ved at bruge verdens første AI-splejsningsteknologi.• Hurtiger 5s splejsning i hurtig...

Visual Fault Locator er udstyret med en 650 nm synlig laser diode, kan betjenes i kontinuerlige eller puls funktioner for klare mærkbare resultater.2,50 mm universal adapter; 1,25 mm adapter valgfri.30mW, Detecion Distance >10 Km.Strømforsyning:  AA alkaline batterier.

Slagfast plast med magneter på bagsiden så Launch ringen kan sidde på f.eks. siden af et rackskab. Derudover medfølger karabinhage til ophængning. Breakout fiberen er 3mm stålbåndarmeret for ekstra beskyttelse og 1,2m læng. Optix Launch Ringe er på lager i SM G657A og MM OM3 med de mest gængse stikkombinationer. Alle konnektortyper og længder...

Elektroder til Fusion Splicer, alt modler.

Viser 1 - 12 af 12

Gå til toppen