Pigtails 

7 varer
Pigtails

OptoPro tilbyder et omfattende udvalg af høj kvalitets Fiber pigtails i OM1, OM2, OM3, OM4 og OM5 og OS2 (ITU-T G.652D).

Alle gængse typer pigtails er på lager og vi kan ligeledes tilbyde speciel producerede pigtails  i forskellige farver, konnektor typer og længder.

Vore pigtails er individuelt pakket og forsynet med et test certifikat samt Interferometertest.

Pigtails er i overensstemmelse med de europæiske RoHS speci...

OptoPro tilbyder et omfattende udvalg af høj kvalitets Fiber pigtails i OM1, OM2, OM3, OM4 og OM5 og OS2 (ITU-T G.652D).

Alle gængse typer pigtails er på lager og vi kan ligeledes tilbyde speciel producerede pigtails  i forskellige farver, konnektor typer og længder.

Vore pigtails er individuelt pakket og forsynet med et test certifikat samt Interferometertest.

Pigtails er i overensstemmelse med de europæiske RoHS specifikationer, og er lavet i overensstemmelse med IEC standarder.


Information omkring pigtails


Fiberpigtail er et optisk kabel med fabriksmonteret optisk konnektor i den ene ende af kablet.

Den anden ende af kablet findes ingen fabriksinstallereret optisk forbinder. Dermed kan kablet fås i kundens ønskede længde og behov.

Pigtails produceres både med kvinde og mande ende-forbinder.  Kvinde-enderne benyttes til at forbinde kablet til patch-paneler.

Omvendt benyttes mande-enderne til at forbinde det optiske kabel til en optisk transceiver.

Blandt vores sortiment af pigtails findes både singlemode og multimode pigtails.

 
Yderligere information 

Ønsker du at høre mere omkring Pigtails, og vores erfaring og viden herunder? Så kontakt vores yderst professionelle og venligt personale allerede i dag. Vi har en bred viden omkring kabler, mellemled, installationer, pigtails og meget mere. 

Vi kan kontaktes via telefon, via mail eller gennem vores kontaktformular. Her vil personale stå klar til at imødekomme enhver henvendelse. 

Mere

• Standard længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC, LC, ST, FC i UPC, APC eller MU konnektor. • Kabelfarve gul • Konnektor blå / APC grøn. • Keramisk ferrule • Leveres som 900μm Loose tube fiber kabler med LSZH kappe.

• Standard længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC, LC, ST, FC og PC/UPC. • Kabelfarve orange. • Konnektor beige. • Keramisk ferrule. • Leveres som 62,5μm eller 50μm loose tube fiber kabler med LSZH kappe.

• Standard længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC, LC, ST, FC i PC/UPC konnektor. • Kabelfarve Aqua. • Konnektor beige. • Keramisk ferrule • Leveres som 50μm loose tube fiber kabler med LSZH kappe.

• Standard længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC, LC, ST, FC i PC/UPC konnektor. • Kabelfarve lilla. • Konnektor beige. • Keramisk ferrule • Leveres som 50μm loose tube fiber kabler med LSZH kappe.

• Standard længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC, LC, ST, FC i PC/UPC konnektor. • Konnektor beige. • Keramisk ferrule • Leveres som 50μm loose tube fiber kabler med LSZH kappe.

• Pigtail sæt er i blisterpakning for bekvemmelighed og beskyttelse. • Standard 2m længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC/UPC, SC/APC og LC/UPC, LC/APC. • 12 Pack indeholder alle tolv standard industri farver (IEC standard). • Konnektor UPC - blå, APC - grøn • Keramisk ferrule. • Leveres som 900μm Loose tube fiber kabler med LSZH kappe.

• Pigtail sæt er i blisterpakning for bekvemmelighed og beskyttelse. • Standard 2m længder tilgængelige fra lager med konnektor typer SC/UPC og LC/UPC. • 12 Pack indeholder alle tolv standard industri farver (IEC standard). • Konnektor beige. • Keramisk ferrule. • Leveres som 62,5/125μm (OM1), 50/125µm(OM2), 50/125µm(OM3) og 50/125µm(OM4). • Loose tube...

Viser 1 - 7 af 7

Gå til toppen