Udlejning 

6 varer

T-71c er udstyret med touchscreen, indbygget LED-lys og to ovne, hvilket gør fiberarbejdet lettere og mere effektivt. T-71c kan i marken ændres mellem fastmonterede eller løse fiberholdere. Løse fiberholdere benyttes bl.a. til Sumitomo’s Lynx– splice-on-konnektor. • 2,1kg med batteri til 230 splejsninger og varmecykler • Hurtigere 6s splejsning i hurtig...

Sumitomo Cleaver FC-6RS højkvalitets cleaver med roterende hjul og affaldsbeholder.Enkel fiber cleaving til fibercoating ø0,25 - ø0.9mm. Blade liv 54.000 Cleaves.

Testsæt fra VIAVI, som måler indsætningstab på SM eller MM fiber. Fås som:Single Mode, OMK-35, 1310 og 1550nm.Multi Mode, OMK-34, 850 og 1300nm.Multi Mode og Single Mode, OMK-36, 850/1310nm og 1310/1550nm på 2 porte.  Op til 100 målinger Målinger gemmes på powermeter.

Meget alsidig Fiberprobe til at registrere snavsede / beskadigede stik med præcision.    Dobbelt forstørrelse    Manuel betjening    Kompatibel med EXFOs gamle produkter

OPX-BOX + er en ultrakompakt OTDR, der er designet til at fungere eksternt bruge af Fiberizer-software. Op til 3 bølgelængder til OTDR-test. Op til 41 dB Dynamic Range og test 1 / 4m døde zoner. Valgfri lyskilde. Optional Visual Fault Locator. Multimode og Singlemode bølgelængde, 850, 1300, 1310, 1490, 1550, 1625,1650nm. Software til Windows, MacOS og...

T-71c er udstyret med touchscreen, indbygget LED-lys og to ovne, hvilket gør fiberarbejdet lettere og mere effektivt. T-72C kan i marken ændres mellem fastmonterede eller løse fiberholdere. Løse fiberholdere benyttes bl.a. til Sumitomo’s Lynx– splice-on-konnektor. • 2,2kg med batteri til 300 splejsninger og varmecykler • Hurtigere 5s splejsning i hurtig...

Viser 1 - 6 af 6

Gå til toppen